Dodanie a platby

Nižšie prinášame prehľad termínov expedovania, za akých podmienok sú tieto termíny splnené, ako vám zásielky zasielame a akým spôsobom za ne možno zaplatiť. 

 

 

Termíny expedovania

Termíny expedovania jednotlivých produktov zistíte priamo výberom daného produktu, pričom termín expedovania je vždy uvedený priamo v kalkulačke. Termínom expedovania sa rozumie termín odoslania zásielky z našej výroby, tzn. odovzdania balíka/ov vybranému prepravcovi alebo pripravenosť balíka/ov na vyzdvihnutie. Termín expedovania sa vždy vzťahuje k pracovným dňom, expedovanie teda nemožno zaistiť počas víkendu a štátnych sviatkov.

U niektorých produktov, napr. vizitiek, možno priplatiť za rýchlejšiu výrobu. Máte na výber štandardné odoslanie (od 48 do 96 hod.), expresné odoslanie nasledujúci pracovný deň alebo ultra expresné odoslania v ten istý pracovný deň, ak objednáte do 11 hod. dopoludnia.

 

Príklad štandardného ODOSLANIA DO 48 hodín:

- vizitky objednáte v pondelok 3. marca o 13:32 hod.

- v utorok 4. marca vizitky spracujeme

- v stredu 5. marca vizitky vytlačíme, zabalíme a expedujeme

- vo štvrtok 6. marca - piatok 7. marca dostávate vizitky od vybraného prepravcu

 

Príklad expresného ODOSLANIA DO 24 hodín:

- vizitky objednáte v pondelok 3. marca o 22:32 hod.

- v utorok 4. marca vizitky spracujeme, vytlačíme, zabalíme a expedujeme

- v stredu 5. marca - čtvrtok 6. marca dostávate vizitky od vybraného prepravcu

POZOR! Aby sme vizitky odoslali do 24 hodín, treba ich objednať najneskôr do 23:59 hod. V prípade neskoršej objednávky sa termín dodania predlžuje o 1 deň. Pre bezproblémové dodanie zásielky odporúčame zvoliť spoľahlivého dopravcu PPL.

 

Príklad ultra expresného ODOSLANIA EŠTE DNES:

- vizitky objednáte v pondelok 3. marca o 10:22 hod.

- v ten istý pracovný deň vizitky spracujeme, vytlačíme, zabalíme a expedujeme

- v utorok 4. marca - stredu 5. marca dostávate vizitky od vybraného prepravcu

POZOR! Aby sme zásielku odoslali ešte dnes, treba objednať najneskôr do 11:00 hod. V prípade neskoršej objednávky sa termín dodania predlžuje o 1 deň. Pre bezproblémové dodanie odporúčame zvoliť spoľahlivého dopravcu PPL.

 

Podmienky splnenia zadaného termínu expedície

Aby sme mohli zadané termíny expedície garantovať, treba aby boli splnené nasledujúce podmienky:

1. Prijatie platby

Ak zvolíte platbu bankovým prevodom, kartou alebo prostredníctvom PayPal alebo GoPay, termín expedície začína plynúť od chvíle, keď sú finančné prostriedky pripísané na náš bankový účet alebo kreditný účet platobných brán. Ak platba nie je pripísaná, predlžuje sa termín expedície o dobu, kým sa tak stane. V prípade platby dobierkou je  zákazka spracovaná okamžite, ale táto forma platby je možná len pri zákazkách do max. hodnoty 83 EUR bez DPH.

 

2. Prijatie a korektnosť tlačových údajov

Všetky tlačové údaje, ktoré posielate do výroby, ZDARMA skontrolujú naši profesionálni grafici  a DTP pracovníci. Ak tlačové údaje obsahujú chyby alebo nedostatky (výstup by nebol dostatočne kvalitný), treba počítať s predĺženým termínom expedície. Termín expedície začína plynúť v okamihu dodania upravených tlačových údajov (z klientovej strany) alebo po písomnom schválení úprav, ktoré vykonal náš pracovník. Na klientovu žiadosť možno zadať do výroby v režime express alebo ultra express (za príplatok).

 

3. Doba výroby

Doba výroby sa líši v závislosti od objednaného produktu. Ak objednávka obsahuje viac produktov s rozdielnymi termínmi expedície, berie sa ako expedičný termín ten posledný, tzn. celú objednávku expedujeme, až keď je vyrobený produkt s najdlhším termínom expedície. V prípade záujmu možno zaistiť čiastkové expedovanie jednotlivých produktov objednávky. Treba však počítať s navýšením poplatkov za prepravu. Všetkých zákazníkov priebežne informujeme o stave ich objednávky (prijatí a vybavení objednávky, oznámení o tlači, odovzdaní zásielky prepravcovi / pripravenosti na prevzatie).

 

4. Odovzdanie prepravcovi

Termín expedície je z našej strany splnený odovzdaním balíka/ov vybranému prepravcovi. Snažíme sa vyberať iba najspoľahlivejších prepravcov, aj tak sa však občas môže stať, že zásielka sa oneskorí, za čo bohužiaľ nemôžeme niesť zodpovednosť a nemáme ani žiadnu možnosť toto nejako ovplyvniť. V prípade problémov s dodaním sa nám však určite ozvite, pokúsime sa prepravcu kontaktovať a doručenie maximálne urgovať. S oneskorením bohužiaľ treba počítať najmä v období pred vianočnými sviatkami, keď sú všetci dopravcovia preťažení, preto objednávajte s dostatočným predstihom.

 

Možnosti vyzdvihnutia a zaslania

Máte možnosť zvoliť si osobné prevzatie na výdajných miestach alebo zaslanie balíka/ov v rámci celej ČR a SR. Samozrejmosťou je možnosť vyzdvihnutia zásielky na adrese našej pobočky v Českých Budějoviciach, pozri Kontakty

Osobné prevzatie na výdajných miestach

Zásielky máte možnosť vyzdvihnúť na viac než 478 výdajných miestach v ČR a na Slovensku (sieť Uloženka)! Zaplatíte pri prevzatí v hotovosti alebo kartou priamo na vami vybranej pobočke. Ide o sieť pobočiek Uloženka. Personál týchto pobočiek nie je zaškolený v oblasti tlače, tlačových techník, grafických návrhov atď., prebieha tu iba odber objednaného tovaru. Dodanie tovaru prebieha v 96 % prípadov nasledujúci pracovný deň od avizovaného odoslania (vo výnimočných prípadoch do 72 hodín). Na vybraných pobočkách máte možnosť tovar vyzdvihnúť aj počas víkendu. Ak chcete zistiť, kde je najbližšia pobočka, mrknite tu: Uloženka zoznam pobočiek

 

Cenník dopravy - doprava zdarma od 50 EUR!

Vizitky, letáky a ďalšie produkty posielame nasledujúcim spôsobom. Ceny sú s DPH. V prípade objednávky za 50 EUR a viac máte ľubovoľnú dopravu grátis!

 

Odporúčania k voľbe prepravca:

Pre najrýchlejší a najspoľahlivejší doručenie Vašej zásielky odporúčame voliť PPL! Ostatní prepravcovi sa môžu stretávať s omeškaním v doručovaní zásielok, ktoré nie sme schopní nijako ovlinit. Ďakujeme za pochopenie.

Názov Produkt Popis Cena

firemný aj súkromný balík

- doručenie 1 - 2 pracovných dní od podania (96 % zásilek) na vami vybranú pobočku (ČR a SR)

- SMS a e-mailová komunikácia v deň doručenia

- možnosť sledovania cez internet (Track & Trace)

od 1,79 EUR*

firemný aj súkromný balík

- doručenie 1 - 2 pracovných dní od podania

- e-mailová a sms komunikácia o stave zásielky

- 2 pokusy o doručenie v cene

- možnosť vyzdvihnutia na PPL zberných miestach (nie všetky mestá)

- možnosť platby kartou aj v hotovosti

- možnosť upraviť čas a lokalitu doručenia
od 3,48 EUR*

 

 

         

balík do ruky

- doručenie 1 - 2 pracovných dní od podania

- SMS a e-mailová komunikácia v deň doručenia

- možnosť sledovania cez internet (Track & Trace)

- možnosť uloženia a vyzdvihnutia zásielky na miestnej pošte
od 2,19 EUR*

 

firemný aj súkromný balík

- doručenie 1 - 2 pracovných dní od podania

- SMS a e-mailová komunikácia v deň doručenia

- možnosť sledovania cez internet (Track & Trace)
od 3,05 EUR*

*podľa objemu zásielky, resp. hmotnosti

 

Dodatok k prepravám

Zásielku treba vždy pri preberaní od dopravcu pozorne skontrolovať. Ak je balíček poškodený, napíšte s dopravcom protokol o poškodení zásielky. Nenechajte sa ním nijakým spôsobom presvedčiť, že tovar bol zle alebo nedostatočne zabalený, kladieme veľký dôraz na to, aby zásielka bola kvalitne zabalená a dorazila k vám v poriadku (vizitky balíme do gumičiek, fólie a potom do bublinkového vrecúška s vysokou odolnosťou).

 

Možnosti platieb

Za zásielku môžete zaplatiť nasledujúcim spôsobom. Ceny sú s DPH.

Spôsob platby Popis Cena
Dobierka Platbu dobierkou zvoľte, ak si prajete  zásielku zaplatiť až pri prevzatí od jedného z dopravcov - z ruky do ruky. Za zásielku môžete zaplatiť v hotovosti a tiež platobnou kartou (dopravca PPL).  1,50 EUR
Bankový prevod Platbu bankovým prevodom odporúčame urobiť okamžite po odoslaní objednávky. Urýchlite tým odbavenie zákazky. Len čo sa príslušná suma pripíše na náš bankový účet, zákazku zadáme na spracovanie a do výroby. Tovar, ktorý máme na sklade, posielame ihneď. Zdarma
Kreditnou kartou a rýchlym bankovým prevodom Ponúkame možnosť zaplatiť priamo a rýchlo cez platobnú bránu GoPay! Platba je zdarma a máte možnosť platiť všetkými druhmi platobných kariet, rýchlym bankovým prevodom alebo SMS platbou! Novo možnosť uhradiť objednávku aj rýchlym bankovým prevodom (KB, mbank, FIO, Raiffeissen a ďalšie.) Zdarma
PayPal Platba cez PayPal je jedným z najrýchlejších spôsobov, ako za  objednávku zaplatiť. Systém klienta na platbu navedie a tá sa následne pripíše okamžite na náš účet. Objednávka sa potom ihneď spracuje a zadá do výroby. Zdarma
V hotovosti Platba v hotovosti je možná len v prípade odberu zásielky priamo na pobočke našej tlačiarne v Č. Budějoviciach. Zdarma
Na faktúru Platba na faktúru je možná iba v prípade pravidelnej spolupráce s našou spoločnosťou. Podmienkou pre jej aktiváciu sú aspoň 3 objednávky za 3 predošlé mesiace. O túto formu platby možno potom požiadať. V prípade meškania s platením možno potom objednávať iba s platbou vopred (pro forma faktúra). Zdarma

 

Dodatok k platbám

Pre stálych klientov a firmy, ktorí u nás objednajú minimálne 3 zákazky, ponúkame platbu na faktúru. O túto možnosť platby možno požiadať prostredníctvom e-mailu info@tisknisi.sk. V rámci vášho zákazníckeho účtu vám bude táto možnosť platby aktivovaná a môžete ľubovoľne objednávať. Kladieme však dôraz na platobnú morálku, tzn. v prípade meškania so splatnosťou faktúry viac ako 14 dní vám bude táto výhoda odobraná a objednanie bude možné iba na predplatbu (pro forma).